RSS RSS print

Správa z 3. UMB cykloakcie

CESTA NA ZAMRAČENÉ PONIKY

Na Deň detí 1.6. 2016 sme mali naplánovanú v poradí už tretiu UMB cykloakciu. Všetci sme sa tešili na trasu Uhlisko – Mičiná – Dúbravica – Poniky – Šalková – Bystrica. Táto trasa patrí k náročnejším, no nesporne k najkrajším z tých, ktoré v rámci UMB cykloakcií podnikáme. Ponúka totiž nielen celkom slušné výšľapy a zjazdy, ale najmä prekrásne výhľady na Nízke Tatry a Poľanu.

Celý deň sa ale javilo, že bude pršať, čo sa neskôr aj udialo. Tesne pred zrazom o piatej sa rozpútala taká silná búrka, že miestami ohýbalo vŕby takmer až na zem a všade lietali konáriky zo stromov. Preto sme nevedeli, či sa cykloakcia uskutoční, no napokon sa mierne vyčasilo a my sme sa rozhodli vyraziť.

Cestou nás sprevádzalo pomerne oblačné a chladné počasie, no zahriali sme sa najprv výšľapom na Mičinský kopec, potom na Dúbravicu, k Ponickej Huti a nakoniec sme „zahrievanie“ zavŕšili šľapaním na „Ponický cicmák“, ako nazývame lavičku v tvare srdiečka, cez ktorú je pekný pohľad na Hrb, ale aj na okolité Poľanské vrchy.

Zjazd do Šalkovej mal taktiež svoje čaro, lebo v strmých zákrutách niekedy ani brzdy nestíhajú brzdiť. Tento rok sa zjazd konal bez defektov a všetci sme v zdraví prišli do Šalkovej a keďže bolo veľa hodín, popod horu sme sa ponáhľali do Bystrice.

Napriek hrozbe upršaného počasia sa cykloakcia vydarila a už sa tešíme na ďalšiu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 16.6. a na ktorú všetkých srdečne pozývame.

Projekt Erasmus Štátna vedecká knižnica Banskej Bystrici GAS Kariérne centrum UMB AIESEC Národné Dni Kariéry